• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Przestrzeń końca czasu

Digitalizacja i inwentaryzacja dziedzictwa materialnego kultury żydowskiej” współfinansowany jest z Programów Departamentu Wyznań Religijnych oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji
Strona projektu

Bezpieczna przystań

Projekt „Jestem w Polsce. Program integracji cudzoziemców spoza UE w województwie łódzkim”

Jesteś cudzoziemcem? Potrzebujesz pomocy?
Weź udział w bezpłatnym projekcie
„Jestem w Polsce. Program integracji cudzoziemców spoza UE w województwie łódzkim”.
Strona projektu
Projekt

Inwentaryzacja cmentarza wojennego w Bechcicach Kolonii i Pawlikowicach

Plug and Play Presets
W okolicy Łodzi w 1914r. rozegrała się Bitwa pod Łodzią której front był rozciągnięty na kilkadziesiąt kilometrów. W jej wyniku w okolicznych miejscowościach, pod którymi rozgrywały się działania zbrojne, znajdują się cmentarze, mogiły zbiorowe i pojedyncze groby żołnierskie.
Strona projektu

Projekt "Inwentaryzacja cmentarzy wojennych"

W roku 2018 rozpoczęliśmy wieloletnie zadanie inwentaryzacji i lokalizacji (mapa GPS) wszystkich obiektów cmentarnych, nagrobków i miejsc pochówku żołnierzy i bojowników poległych w powstaniu styczniowym, bojach pierwszej i drugiej wojny światowej w woj. łódzkim. Nasze prace zainaugurowała inwentaryzacja mogił w Gałkowie i okolicach.

Projekt "Różne światy"

Projekt „Różne światy” realizujemy od 01 07 2019 do 30.09 2019r na terenie miasta Wolbórz. Skierowany jest do mieszkańców miasta i Gminy. Celem projektu jest przybliżenie mieszkańcom tradycji i kultury romskiej. Folklor romski jest niewątpliwym elementem polskiej kultury ludowej.
Więcej

Projekt : „W drodze do odzyskania niepodległości” współfinansowany jest z środków Ministerstwa Obrony Narodowej

• 8 listopada 2019r. w Lutomiersku odbyła się Wieczornica Patriotyczna upamiętniająca Narodowe Święto Niepodległości. W wieczornicy udział wzięli mieszkańcy Lutomierska. Wieczór uświetniły występy artystyczne: recytacje utworów literackich – Anna Grażyna Suchocka, pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru Towarzystwo Śpiewacze „Lutnia” .
Strona projektu
Mobile
W latach 2009-2015 powstał cykl audycji radiowych

Galeria

Fotograficzny zapis naszych projektów.
Lightcase Image 1
Lightcase Image 2
Lightcase Image 3
Lightcase Image 4
Lightcase Image 5
Lightcase Image 6
Lightcase Image 7
Lightcase Image 8